I Partyzancki Rajd Rowerowy na Osuchy

77 rocznica bitwy pod Osuchami

Konferencja: AKCJA STURMWIND I BITWA POD OSUCHAMI – CZERWIEC 1944 R.

Kategorie

LISTA OSUCHY

Szanowni Państwo,
22 września br. Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju w I Liceum Ogólnokształcącym im. ONZ w Biłgoraju zamierza zorganizować sesję popularno – naukową na temat Akcji Sturmwind i bitwy pod Osuchami adresowaną głównie do młodzieży i wszystkich zainteresowanych. Przewidujemy, że wygłoszone tam referaty ukażą się drukiem w osobnej publikacji z materiałami konferencyjnymi. Jednym z artykułów będzie tekst o uczestnikach bitwy pod Osuchami. Jego uzupełnieniem będzie tabela z nazwiskami tych, którzy walczyli w bitwie nad Sopotem. Autorka chciałaby podjąć próbę ustalenia faktycznej liczby uczestników bitwy, skąd pochodzili, kim byli, w jakim wieku, ilu partyzantów trafiło do niewoli i np. do obozu koncentracyjnego na Majdanku, ile było kobiet w oddziałach, itp.
Na stronie internetowej Muzeum: https://muzeumbilgoraj.pl oraz na stronie Gminy Łukowa: http://www.lukowa.pl  można się zapoznać z ROBOCZĄ TABELĄ (jest w trakcie opracowywania), w której zawarte są dotychczasowe ustalenia odnośnie uczestników bitwy. Zdajemy sobie sprawę, że mogą tam być błędy i przeoczenia – stąd prośba o uzupełnienie lub sprostowanie. Obok, w drugiej tabelce jest wykaz skrótów źródeł i literatury, z której korzystano przy opracowywaniu danych.
Informacje odnośnie uzupełnienia danych lub poprawienia błędów prosimy zgłaszać na adres e-mail: historia@muzeumbilgoraj.pl

Uwaga: Robocza wersja listy uczestników zgrupowania AK-BCh w bitwie pod Osuchami w czerwcu 1944 roku. Pierwsza wersja została opublikowana w druku w książce wydanej przez Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju „Akcja Sturmwind i bitwa pod Osuchami- czerwiec 1944”, Biłgoraj 2021. Aktualnie lista jest nadal uzupełniana.

Lista uczestników bitwy pod Osuchami 
w formacie pdf

Lista uczestników bitwy pod Osuchami   
w formacie Excel

Aktualizacja listy z 18.02.2024

LISTA UCZESTNIKÓW BITWY POD OSUCHAMI – BIBLIOGRAFIA (w formacie PDF)

Aktualizacja listy z 29.07.2022

Skip to content